מהי SmartUp - תוכנית המצוינים?

תוכנית המצוינים של אפקה SmartUp, היא תוכנית ייחודית שמטרתה להניע את הסטודנטים והסטודנטיות למצוינות אישית וקבוצתית, לעודד סקרנות, לטפח יצירתיות ויזמות, לפתח חשיבה מערכתית, ליצור מעורבות בקהילה ולהיחשף לתעשייה. כל זאת בהקפדה על מצוינות אקדמית.

ייחודיות התוכנית היא בהעשרה אקדמית, הנדסית, יישומית ורב־תחומית. בתוכנית הסטודנטים והסטודנטיות יוצרים פרויקט הנדסי רב־תחומי המשלב מעורבות קהילתית מרכזית. הם נחשפים לתפקידי המחקר והפיתוח בתעשיות השונות בדגש על עדכניות טכנולוגית ומשתתפים בכנסים אקדמיים בתחומי ההנדסה המגוונים. כמו כן זוכים הסטודנטים והסטודנטיות ללמוד בקורסים ייעודיים לקידום הכשרתם המקצועית, התרבותית והערכית.

התוכנית היא תלת־שנתית שמתקבלים אליה סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים מאפקה המציגים כישורים בולטים, יצירתיות ונכונות להובלה טכנולוגית וחברתית. הקבלה לתוכנית אפשרית החל מסוף השנה הראשונה ללימודים.

כל סטודנט בתוכנית תורם לקהילת אפקה וזכאי למלגת לימוד ולהטבות רבות, כגון רישום לקורסים בתואר שני ולקורסים עודפים בתואר ראשון ללא תשלום, השתתפות בכנסים באפקה ומחוצה לה, אפשרות ללמוד באפקה תואר ראשון נוסף, תואר שני ועוד.

סטודנטים מצוינים

מבנה התוכנית:

הסטודנטים המתקבלים לתוכנית המצוינים SmartUp מבצעים בשנתם הראשונה, באופן פעיל ומעשי, בחלוקה לצוותים מעורבים, פרויקט הנדסי רב תחומי המשלב מעורבות חברתית קהילתית משמעותית.

בשנתם השנייה הסטודנטים יוצאים למפגשי חשיפה שבועיים עם בוגרי אפקה הנמצאים בתפקידי מפתח משמעותיים בתעשייה ובמרכזי פיתוח, לומדים על עולם ההנדסה וההייטק ממקור ראשון ומתנסים בעבודה משותפת ומאתגרת עם הבוגרים שלנו.

לבסוף, בשנתם השלישית עוברים הסטודנטים קורס ייחודי לתוכנית המצוינים בנושא קידום עסקי של מיזם הנדסי. במסגרת קורס זה הם לומדים כיצד ניתן להקים מיזם מוצלח, הן בהיבטים העסקיים והשיווקיים והן בהיבטים ההנדסיים והתפעוליים של מיזם שכזה.

מבנה תוכנית המצוינים

פרויקטי הגמר בתוכנית

אפקה SmartUp

פרויקט העשרה אקדמי, הנדסי, יישומי ורב־תחומי אשר הוקם במטרה לחשוף את הסטודנטים לעולם התעשייה, המחקר והפיתוח המתקדמים, ולהכשיר אותם בצורה מקצועית להיות מהנדסי העתיד, תוך שמירה על הקשר שבין הקהילה לתחום ההנדסה.

 1. 1

  פרויקט הנדסי רב־תחומי מוכוון למעורבות קהילתית

 2. 2

  פעילות יזמית מתקדמת

 3. 3

  חשיפה לאנשי מפתח ולתפקידי פיתוח באקדמיה ובתעשייה הטכנולוגית המתקדמת בישראל

 4. 4

  משתתפי התוכנית זכאים להטבות ומלגות

ראש התוכנית למצוינים SmartUp

ד"ר אפרת פרל

ד"ר אפרת פרל

Smart-Up, תכנית המצוינים של מכללת אפקה, שמה לעצמה למטרה להוות מקפצה משמעותית לסטודנטים מצוינים המציגים יכולות אקדמיות מרשימות בשילוב עם יכולות אשר לא ניתנות למדידה באופן אקדמי, מתוך שאיפה להכשיר אותם בצורה ממוקדת יותר לתפקידי מפתח הן בתעשייה והן במרכזי המחקר והפיתוח המובילים בעולם ההייטק. זוהי תכנית אקדמית אשר באה להעניק לסטודנטים בעלי יכולות אקדמיות גבוהות כלים ייחודיים שיאפשרו להם להביא לידי ביטוי את היכולות ההנדסיות שבהם, במסגרת תומכת המעודדת אותם ליצירתיות, מעורבות חברתית רחבה ולימוד עצמי תוך הקפדה על מצוינות אקדמית. כמו כן, ניתנת לסטודנטים הזדמנות ללמד אחרת, מחוץ לקופסה, למצוא פתרונות הנדסיים יצירתיים ובמקביל ליישם אותם בעצמם.

נוהל תוכנית המצוינים SmartUp

יצירת קשר

ראש תכנית המצטיינים אפקה SmartUp

ד"ר אפרת פרל efratp@afeka.ac.il 

מלווה פדגוגי

חנן יניב, לשעבר פרופ' באוניברסיטת קלגרי hanany@afeka.ac.il

עוזרת ראש התוכנית

גב' ריינה בן זקן SmartUp@afeka.ac.il

אפקה SmartUp

העשרה אקדמית, הנדסית, יישומית ורב־תחומית במטרה לחשוף את הסטודנטים לתרבות הערכית הנהוגה בעולם התעשייה והמחקר המתקדמים, במטרה לקדם יכולת מקצועית ומקצוענית גבוהה של מהנדסי העתיד, בזיקה לקשר שבין הקהילה לתחום ההנדסה.

פרויקט מוכוון למעורבות קהילתית
פעילות יזמית מתקדמת
חשיפה לאנשי מפתח ותפקידי פיתוח
הטבות ומלגות למשתתפים