המחשה של המערכת Pillow-Care

צח סידי ורוני משולם

הנדסה רפואית

בהנחיית: גור אסף

Pillow-Care

המחשה של המערכת Pillow-Care

צח סידי ורוני משולם

הנדסה רפואית

בהנחיית: גור אסף

המחשה של המערכת Pillow-Care

מסלול הלימודים: הנדסה רפואית

מטרת/מהות פרויקט הגמר

המערכת נסה למנוע סיכונים כגון פגיעות בגב, בעצם הירך והשמנת יתר. בעידן הטכנולוגי של ימינו אנשים יושבים שעות ארוכות- בעבודה, ברכב ואפילו בשעות הפנאי. רוב האוכלוסייה לא מודעת לנזקים הגדולים והעתידיים שעלולים להיגרם עקב ישיבה ממושכת ולא נכונה. 

תאר את פרויקט 

פיתוח אב-טיפוס של מערכת כריות אשר מתממשקת למחשב ומספקת משוב למשתמש על תנוחות הישיבה שלו. הכריות ממוקמות בגב ומושב הכיסא ומכילות בתוכן חיישני לחץ. בעזרת אלגוריתם סיווג המערכת תתריע למשתמש על ישיבה לא נכונה. ישנם שלוש אופציות לספק למשתמש משוב - חזותי, שמע ורטט.    

כיצד נולד הרעיון

הרעיון לביצוע הפרויקט הגיע מהצורך הכי אישי שלנו בתור שני סטודנטים אשר יושבים שעות ארוכות במהלך תרופת מבחנים, כ-10 שעות ביום ומתלוננים על כאבי גב. חשבנו על רעיון שמצד אחד יכול לענות על הצורך שלנו לפתור סוגיה של ישיבה לא נכונה וממושכת, ומצד שני יגע בכל הנושאים שלמדנו בתואר שהם מבנה גוף האדם, אלקטרוניקה, תוכנה, עבודה במעבדה עם חלקים עדינים וכו.

מדוע בחרתם בפרויקט הזה

לאחר הסתכלות על המצב בשוק היום ראינו שאין כרגע מוצר כזה (היה בעבר וכבר לא נמכר לקהל) והבנו שאנחנו יכולים לבנות מוצר משלנו שיענה על צורך של אוכלוסיה רחבה של סטודנטים ואנשי משרד.

איזה מענה הוא נותן ולאיזה אוכלוסייה?

הפרויקט פונה לקהל רחב מאוד, במיוחד בתעשייה שבה אנו המהנדסים עובדים והיא עולם ההיטק. עובדי ההיטק והמשרד עובדים מול המחשב בין 9-12 שעות במשך 5 פעמים בשבוע לפחות, ישיבה לא נכונה וממושכת למשך כ"כ הרבה שעות עלולה לפגוע בבריאות וזה דבר שאנו רצינו למנוע. בנוסף השימוש במערכת שלנו הוא קל, ברור וממשק המשתמש אינטואיטיבי. לאחר הרבה בדיקות גילינו כי האלגוריתם אמין ומסוגל לזהות מנחי ישיבה לא נכונים ולהתריע בפני המשתמש.