אודות ההתמחות

זה למעלה משני עשורים שעולם הסלולרי משנה את חיינו בקצב בלתי נתפס.
חדשות לבקרים אנו שומעים על השקה של מכשיר חדש בעל יכולות מתקדמות וממהרים להדביק את הפער ולהצטייד בזה שיחשב בחודשים אם לא השבועות הקרובים בלבד- כפסגת הטכנולוגיה והקדמה.ולא רק טלפונים: מחשבים, טאבלטים, שעונים - כולם מערכות ניידות שמשנות את חיינו. ואחרי שהסכמנו שהעולם החכם הוא שוק מתפתח ודינאמי, נותרת השאלה- כיצד משתלבים בו. ובכן, לימודי תוכנה למערכות ניידות, במסגרת…

זה למעלה משני עשורים שעולם הסלולרי משנה את חיינו בקצב בלתי נתפס.
חדשות לבקרים אנו שומעים על השקה של מכשיר חדש בעל יכולות מתקדמות וממהרים להדביק את הפער ולהצטייד בזה שיחשב בחודשים אם לא השבועות הקרובים בלבד- כפסגת הטכנולוגיה והקדמה.ולא רק טלפונים: מחשבים, טאבלטים, שעונים - כולם מערכות ניידות שמשנות את חיינו. ואחרי שהסכמנו שהעולם החכם הוא שוק מתפתח ודינאמי, נותרת השאלה- כיצד משתלבים בו. ובכן, לימודי תוכנה למערכות ניידות, במסגרת לימודי הנדסת תוכנה, תספק לסטודנטים אופק תעסוקתי בתחומים הטכנולוגים הגדולים בישראל.  

המערכות הניידות המרכזיות – מכשירים חכמים הם כיום אמצעי התקשורת העיקריים שלנו, לצד המחשב האישי. התחזקותו והתרחבותו של העולם הנייד מחייבות את מפתחי התוכנה להתמודד עם אתגרים חדשים ושונים: ללמוד שפות וסביבות עבודה חדשות, להכיר טכנולוגיות מחשוב חדשות כמו הענן, לספק מענה לחישוב יעיל ועוד. 
 
מעבר לאתגרים הטכנולוגיים, נדרשים מהנדסי תוכנה לפתח מערכות ולמצוא פתרונות המותאמים לאתגרים הנובעים ממאפייני המערכות הניידות, כמו מסך קטן וחיי סוללה מוגבלים, ושיפור תחומי ממשק המשתמש על כל היבטיהם.

יתרונות ההתמחות

 1. 1

  הכרת מערכות חומרה ניידות ואופן ההתקשרות שלהן עם טכנולוגיית ענן

 2. 2

  תהליך בניית מערכת ניידת עבור המשתמש האנושי בשיטת תכנון ממוקד משתמש

 3. 3

  עקרונות בממשק משתמש וחוויית משתמש כוללת, ושיטות תכנון, ביצוע ובדיקה

 4. 4

  תקשורת בין האדם למכשיר הנייד על ידי מגע, קול, מצלמה ומחוות

אפשרויות תעסוקה