קורס בהנדסה רפואית המפגיש סטודנטים וסטודנטיות עם הטכנולוגיות ועם החברות המתקדמות ביותר בתחום

הקורס מאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות לראות כיצד הטכנולוגיות שנלמדות באופן תיאורטי מיושמות ועוזרות להציל חיים. במהלך הקורס, הסטודנטים והסטודנטיות מקבלים הזדמנות לבצע אינטגרציה בין תחומי דעת וחומרי לימוד שונים שנחשפו אליהם בלימודיהם לתואר, ולדבר בגובה העיניים עם מהנדסים רפואיים בשפה רפואית וטכנולוגית.

מה ייתן לכם הקורס?

  • חוויית לימודים משמעותית
  • היכרות עם תחומי העניין המקצועי בתוך עולם ההנדסה הרפואית
  • הבנה עמוקה של הטכנולוגיות והאתגרים בתחום
  • פיתוח חשיבה ביקורתית
  • רעיונות רבים לפיתוחים עתידיים שיסייעו לרופאים ולמטופלים

בוגרי ובוגרות התוכנית מעידים כי הקורס נמנה עם הזיכרונות הבולטים לטובה מהלימודים באפקה, ורבים מהם מזמינים לארח את הסטודנטים והסטודנטיות בחברות שבהן הם מועסקים כיום.

הקורס מיועד לסטודנטים ולסטודנטיות להנדסה רפואית בשנה ד' ומבוסס על סיורים שבועיים בחברות הייטק שמפתחות טכנולוגיות רפואיות העונות לצרכים רפואיים, ובמרכזים רפואיים המשלבים טכנולוגיות חדשניות בטיפול השוטף כדי לאבחן ולטפל בקליניקה.

פרופ' זהבה בלכמן, חברת סגל בבית הספר להנדסה רפואית – מרכזת ומובילה את הקורס.

מכללת אפקה מאמינה בלמידה הכוללת עשייה וחוויה ולא רק באמצעות המודל המסורתי של ישיבה בכיתה וסיכום מהלוח. קורסים רבים באפקה, ובהם גם קורס "חשיפה לתעשייה ולמרכזים רפואיים" פורצים את גבולות הכיתה ומגיעים אל לב ליבה של התעשייה – המקום שבו ישתלבו הסטודנטים והסטודנטיות שלנו כמהנדסים.

הפדגוגיה החדשנית והחשיפה הישירה לתעשייה בתחום וכן רכישה של מיומנויות וכישורים אישיים הנחוצים לעבודתו של מהנדס רפואי, תורמים לסטודנטים ולסטודנטיות להנדסה רפואית באפקה הבנה מעמיקה, מפתחים את היצירתיות המקצועית ומהווים יתרון בהשתלבות במגוון תפקידים בחברות ובמרכזים רפואיים.