בשנת תשפ"ד ציינה אפקה יום אישה מרגש במיוחד בצל מלחמה חרבות ברזל, תחת השם "חותרות קדימה במציאות בלתי נתפסת".
באירוע, שנערך בשיתוף פעולה של קהילת הבוגרות ואגודת הסטודנטים, נכחו סטודנטיות, בוגרות וחברות סגל לצד ייצוג גברי מכבד.

"יום האישה הזה הוא אחר. הוא שונה. הוא מורכב". אמרה יו"ר אגודת הסטודנטים ומנחת האירוע, נופר שלוסברג, בדברי הפתיחה של הערב.
"בתוך כל השכול והאבל והכאב הזה יש לנו חלון של אור ותקווה שהן נשים גיבורות אמיתיות. הגיבורות שלנו לא נוצרו ב7 באוקטובר, הן תמיד היו שם. אלו אנחנו שגילינו את הכוח שלהן ושלנו, של כל אחת מאיתנו- באותו היום". הוסיפה.

בחלקו הראשון של הערב נערך פאנל מרתק של בוגרות אפקה. הפאנל היה בסימן "להוביל להצלחה בתנאי חוסר וודאות" ובו השתתפו-

  • סא״ל אסתי וקנין, ראש ענף באגף התכנון של צה״ל, בוגרת הנדסת תעשייה וניהול, מוסמכת מערכות תבוניות.
  • שני טולידנו, מנכ"לית ומייסדת HT BioImaging ו-HT Vet , בוגרת הנדסה מכנית ומוסמכת מערכות תבוניות.
  • שרונה עזרא, מנהלת מדור פיתוח במתף, חברת המיחשוב של קבוצת הבינלאומי, בוגרת הנדסת תוכנה.

אסתי, קצינה בכירה בצה"ל, סיפרה על המציאות שהשתנתה ברגע אחד ועל ההשלכות המבצעיות שיש לכל החלטה ולכל עיכוב בקבלת החלטה. "מצאתי את עצמי נעזרת בטכניקות ששימשו אותי גם בתקופת העומסים בלימודים - בכלים ומערכות שקיבלתי באפקה".

שני שיתפה במורכבות והאחריות שהוטלה על כתפיה, כמנכ"לית של חברה בינלאומית: על הובלת הצוות, על שיחות עם שותפים פוטנציאליים מעבר לים ועל הצורך לשדר "עסקים כרגיל", במיוחד בתחילת הלחימה. "התפקיד שלי באותם ימים היה לייצג את החברה שלי, אבל לא פחות מכך - את הכלכלה הישראלית בעיני הזרים" היא סיפרה, "זה היה יותר גדול ממני ומהקושי שלי".

שרונה שיתפה בהיבט אחר של התמודדות עם המצב: שילוב התנדבות בזמן שבן הזוג במילואים והמגורים בסביבה מטווחת.
"בימים הראשונים היה לי קשה לצאת מהבית" היא סיפרה, "והדבר הראשון שהוציא אותי היה ההתנדבות. כי כשאחרים צריכים אותך- אתה מגייס כוח". במסגרת ההתנדבות שלא פסקה מאז, לוקחת שרונה חלק בבישול, שינוע ואיסוף תרומות ומוצרים לחיילי מילואים.

בחלקו השני של הערב נחשפו הנוכחים לסיפורה המרתק והמרגש של חן זנדר, כתבת חדשות 13, אשר איבדה את אחותה במסיבה בנובה ועודכנה על כך בעודה עוברת בין נקודות שידור ביום האסון.
חן שיתפה בדילמות המקצועיות שעלו מאז האסון בהיותה אשת תקשורת ואחות שכולה, בתגובות הסביבה הקרובה והרחוקה ובחיים החדשים בצל השכול.

דגנית ציטרין בר-און, מנהלת מדור קשרי בוגרים: "מאז פרוץ המלחמה משתפות הבוגרות בתרומה העצומה שלהן כחיילות מילואים, סדיר, יוזמות לגיוס כספים לציוד לחיילים, מתנדבות לפעילויות ועמותות שונות, פעילות בתחומי ההסברה וכמובן כל זאת בשילוב משפחה, ילדים ועבודה. את כל העוצמה הזו ביקשנו להביא למפגש פיזי ואין כמו יום האישה כהזדמנות מתאימה לאפשר זאת ולהתחזק בכלים ובדרכים שסייעו לבוגרות לצלוח תקופה מאתגרת, שלצערנו עוד לא תמה. כל המשתתפות ענדו את סיכת "עיטור החופש" כשכולן מייחלות לשובן של 19 החטופות ו-115 החטופים, תמיכה בבני המשפחות שמחכים לחזרתם הביתה משבי החמאס".

קהילת הבוגרות ממשיכה את פעילותה לאורך כל ה שנה ואנו מזמינות בוגרות נוספות להצטרף. להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ לחצי כאן.