חוויה בהנדסה לילדי סגל ובוגרים
חוויה בהנדסה לילדי סגל ובוגרים

לקראת סיומו של החופש הגדול תשפ"ג הגיעו אל קמפוס אפקה 60 ילדים וילדות חברי הסגל והבוגרים של המכללה לטובת אירוע  "חוויה בהנדסה", ביוזמת מדור קשרי בוגרים ובשיתוף משאבי אנוש, אירוע שהפך עם השנים למסורת רבת ציפייה.

מטרת הפעילות הייחודית הינה לחבר את דור ההמשך לעולם ההנדסי-טכנולוגי של ההורים ולעשייתה הענפה של אפקה כמו גם להעניק לילדים השראה להתפתחות בתחומים אלה.
על תכני הפעילות וצוות המדריכים הייתה אמונה היחידה למעורבות חברתית באופק - מרכזים לפיתוח מיומנויות.

במהלך הפעילות התנסו הילדים במגוון סדנאות מיוחדות: הביטו במיקרוסקופ, תיקשרו עם רובוטים, הפעילו נורה בבית חכם, התנסו בעט תלת מימד, ביצעו ניסויים שונים והטיסו טיסנים.

הפעילות הועברה על-ידי הסטודנטים של אפקה, הלוקחים חלק לאורך השנה בפעילות "חוויה בהנדסה" ובפעילויות נוספות שונות של מעורבות חברתית. בנוסף, מוביל מועדון הרכב, דורון לוי ומוביל סניף אפקה של מהנדסים ללא גבולות, גל חנן, חשפו בפני הילדים את הפרויקטים המיוחדים שפיתחו במשך השנה.

מכללת אפקה מאמינה שחינוך להנדסה צריך להיות נחלתם של כל ילדי ישראל וכי רצוי שהחשיפה לעולמות הטכנולוגיה בכלל ולאקדמיה בפרט, תהיה מוקדמת ואפקטיבית. מהסיבה הזאת אנו מקיימים מידי שנה את יום "חוויה בהנדסה" לילדי הסגל והבוגרים, לצד פעילויות שוטפות שמתקיימות לאוכלוסיות שונות של ילדים ובני נוער לאורך השנה כולה. הורי הילדים שהשתתפו שיבחו את הפעילות והילדים סיפרו כי נהנו מאוד להיות באפקה וללמוד דברים חדשים.

לקריאה נוספת על אירועי "חוויה בהנדסה" לחץ כאן